EUROPEJSKIE CENTRUM UNIWERSYTETÓW DRUGIEGO I TRZECIEGO WIEKU
Kalendarz
<< Marzec 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Brak wydarzeń.

Nasi partnerzy
Aktualności
Aktualności ECU

 

____________________________________________________________________________

 

INFORMACJA

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiologiczną i ustanowieniem przez Radę Ministrów nowych ograniczeń, nakazów i zakazów, w wyniku których od dnia 7.11. do 29.11. br. działalność placówek kultury została zawieszona, z przykrością zawiadamiamy, że zmuszeni jesteśmy odwołać wszystkie zaplanowane zajęcia i wykłady aż do odwołania.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia i przyłączmy się do apelu – Zostańcie w domu!

 

Zarząd Europejskiego Uniwersytetu II i III Wieku.

Warszawa 2020-10-09  

 

____________________________________________________________________________

 

 

Inauguracja Europejskiego Centrum Uniwersytetów II i III Wieku.

W dniu 5.10. br. W PROMIE kultury na Saskiej Kępie zainaugurowało działalność Europejskie Centrum Uniwersytetów II i III Wieku. Jest to już 9 rok jego działalności na Pradze Południe, ale po raz pierwszy będzie się odbywać w warunkach odgórnie wprowadzonych obostrzeń i restrykcji sanitarnych w związku z COVID-19. Dla słuchaczy Uniwersytetu oznaczać to będzie zmniejszenie dotychczasowej ilości słuchaczy z 200 do 80 osób, odpowiadającej aktualnemu limitowi miejsc siedzących obowiązującemu w sali widowiskowej przy ul. Brukselskiej. Na ręce Prezes Elżbiety Kamińskiej nadesłane zostały listy inauguracyjne od Burmistrza dzielnicy Praga Południe Tomasza Kucharskiego i senatora Marka Borowskiego. Jedną z dobrych wiadomości, jaką przekazał Burmistrz słuchaczom Uniwersytetu była informacja, że budowa jego nowej siedziby w Terminalu Kultury na Gocławiu przebiega bez przeszkód, zostanie oddana do użytku bez opóźnień i przyszły, jubileuszowy X rok akademicki przyjdzie mu obchodzić w nowej i znacznie większej sali widowiskowej. Oznacza to, że nawet w warunkach pandemii będzie można w niej pomieścić znacznie większą ilość słuchaczy.
Wykład inaugurujący rok akademicki 2020/21 pt. Różne ograniczenia patriotyzmu w Polsce wygłosiła prof. Teresa Gardocka, prorektor ds. współpracy międzynarodowej SWPS w Warszawie, a w części artystycznej wystąpił znakomity chór Sonus Innumerabiles pod kierunkiem Artura Backiela.

Jacek Białek.

 

Warszawa 2020-10-05